КІСТКА ЯК ОРГАН
Кістка (os) як орган складається із різних тканин: основної – власне кісткової, а також хрящової, кровотворної, жирової, її пронизують судини і нерви. Кісткова тканина складається з клітинних елементів та основної (міжклітинної) речовини. Серед усіх тканин організму міжклітинна речовина кістки вирізняється високим вмістом неорганічних речовин, що забезпечує механічну міцність скелета. Знежирена, відбілена та висушена кістка (мацерована) на 1/3 складається з органічних речовин, які отримали назву “осеїн”, і на 2/3 – з неорганічних (макро- та мікроелементи).
КЛАСИФІКАЦІЯ КІСТОК
Якщо опустити кістку в кислоту, то солі розчиняться, а органічна речовина залишиться. Таку кістку можна зав’язати у вузол, і вона не зламається. Якщо кістку спалити, то органічна речовина згорить, а солі залишаться, і така кістка буде твердою, але крихкою. Саме наявність як органічних, так і неорганічних речовин одночасно спричинює міцність та пружність кісток.
Таким чином, міцність кістки (механічні властивості) забезпечується фізико-хімічною єдністю органічних та неорганічних речовин, а також конструкцією кісткової тканини.
ЕЙФЕЛЕВА ВЕЖА ПОБУДОВАНА ПО ТИПУ ГУБЧАСТОЙ КІСТКИ
ТИПИ З’ЄДНАННЯ КІСТОК
БУДОВА СКЕЛЕТУ
ФОРМУВАННЯ ВИГИНІВ ХРЕБТА
ОСОБЛИВОСТІ БУДОВИ СКЕЛЕТУ
ВІДКРИЙ ЗОБРАЖЕННЯ В НОВІЙ ВКЛАДЦІ
БУДОВА ЧЕРЕПА